EX LIBRIS 2008

 
 
 
         
 
 
 
         
   
 
         
 
 
 
         
 
 
 
         
 
   

 

SPISAK IZLAGAČA
THE LIST OF PARTICIPANTS
LIGHTHOUSE 2008

ARGENTINA - ARGENTINA

1.MUNDO RENÉ
2. LARA CLAUDIO
3. SCHVARZMAN MAURICIO
4. ESTEBAN LILIANA
5. ROJAS CHAPPERON HÉCTOR
6.PAZ LEVEZON HILDA
7. JALIL OSVALDO
8. MIRANDA MARCELA
9. GERTNER ANA
10.WARMAN JULIETA VIRGINIA

AUSTRALIA - AUSTRALIJA

1. TOMPKINS SHARON
2. MORRISON TESSA

AUSTRIA - AUSTRIJA

1. SCHUSELKA ELFI

BELARUS - BELORUSIJA

1. FASTOVICH LILIA
2. BASHLAKOV MIKHAS
3. BARZDYKA MIKHAIL
4. KHARANEKA KARINA
5. PITROUSKAYA ALENA

BRAZIL - BRAZIL

1. TERRA VILELLA
2. RIBAS MARINHO DÓRIAN

BULGARIA - BUGARSKA

1. BOJANKOV-STANKO STANISLAV
2. TSATSINOV HRISTO
3. DAMYANOV-VES VESELIN

CHECH REPUBLIC - ČEŠKA

1. KOBROVÁ MILENA

EQUADOR - EKVADOR

1. ILORE JUANA
2. IZURIETA CECILIA

ESTONIA - ESTONIJA

1. ORLOV JÜRI

FINLAND - FINSKA

1. GOLNIK LEENA

FRANCE - FRANCUSKA

1. PASCAL LENOIR
2. KUHLMANN FRÉDÉRIC
3. PĒNARD RÉMY
4. VALLET SIMONE
5. RITSHARD PATRICIA
6. VEŠOVIĆ JARMILA

GREECE - GRČKA

1. VAMUATIRA MAGDA

HOLAND - HOLANDIJA

1. FRIGGE-VAN ZON DEBBY
2. GAST MARJAN

CROATIA - HRVATSKA

1. BUKVA BORIVOJ
2. STIPANIĆ DARIJA
3. SKOKANDIĆ NIKOLA
4. ČENGIĆ PLAMENKO
5. TERZIĆ LIDIJA

IRLAND - IRSKA

1. PILCHER BARRY EDGAR
2. LONG GREG
3. RYAN CATHERINE

ITALY - ITALIJA

1. STRADADA GIOVANNI
2. NATALE ANTONIO
3. MAGGI RUGGERO
4. PENNACCHI WALTER
5. BELLINI GIULIANA
6. GINEPRI PAOLA
7. CIMINO COSMO
8. ANDOLCETTI FERNANDO
9. SERGIAMPIETRI DANILO
10. COMMONE MARIO
11. PATRONE STEFANO
12. PIZZARELLI MICHELANGELO
13. MARCELLAN IDA
14. POMPEO MASSIMO

JAPAN - JAPAN

1. GRUPA BRAIN CELL
2. SAEKI CHIKAHIDE
3.WADA KIYO
4. MOCHUIZUKI KAZUO
5. TODA KIMI
6. MIYAZAWA SATOMI
7. SATO CHIEKO
8. NAKAMURA KEIICHI
9. KASAI NAOMI
10. INUKAI MICIKO
11. YOSHIKO TACHIBANA

CANADA - KANADA

1. BENOIT JOCELYNE
2. BESANT DEREK
3. CHU GENE

P.R. CHINA - KINA

1. PAN XIN

COREA - KOREJA

1. KUMNAM BAIK

LITUANIA - LITVANIJA

1. PAKALKA ARVYDAS

HUNGARY - MAĐARSKA

1. KOZÀK ATTILA
2. SÓS EVELIN
3. ÜRMÖS PÉTER
4. HAVASI TAMÁS

MACEDONIA - MAKEDONIJA

1. BLAŽEVSKI TRAJČE
2. KRMOV RISTE

MEXICO - MEKSIO

1. CARRASKO EMILIO
2. ENCISKO ALICIA
3. CESAR EMMANUEL RAMIREZ BALTAZAR
4. ALBA CITLALI CORDOVA ROJAS
5. RODRIGUEZ EMERICK

GERMANY - NEMAČKA

1. SCHROTH HELGA
2. SCHÖNAUER MICHAEL
3. GARTZ GEORG
4. GERSHANOVYCH ELEONORA
5. MITTENDORF HENNING

NORWAY - NORVEŠKA

1. SVOZILIK JAROMIR
2. LARSEN TORILL E.

POLAND - POLJSKA

1. BATURA JULIUSZ SZCZESNY
2. CAKOLI ZUHDI
3. CAKOLI KASJAN
4. ŁOŃSII KAZIMIERZ ZBIGNIEW
5. MAJKUT MARIAN
6. MYSKOWSKA TERESA
7. RAMIK TADEUSZ
8. CYWICKI LUKASZ
9. WOS CZESLAW
10. WIDŁA BARBARA
11. GRABOWY SLAWOMIR
12. RÓŹAŃSKI JERZY
13. PODCIECHOWSKI ZBIGNIEW
14. SAWICKA HELENA

ROMANIA - RUMUNIJA

1. SANDU ADRIAN
2. KÁROLY-ZÖLD GYÖNGYI
3. JORGA FERENC
4. PETCA OVIDIU

ROSSIA - RUSIJA

1. BLUMKIN EGENIL
2. ZEMLYANOVA OLGA
3. NAZARYCHEVA ELENA
4. ELSEEVA ELENA
5. USOVA LJUBOV
6. KOROTKOVA YULIA
7. KOSOLAPOVA IRINA
8. KORNEEVA MARINA

USA - SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE

1. CAPOBIANCO D.
2. GERARDI LILIANA
3. TOMIĆ VLADIMIR

SLOVENIA - SLOVENIJA

1. PENKO MATJAŽ
2. ARPAD ŠALAMON

SERBIA - SRBIJA

1.ONJIN ŽUŽIĆ NADA
2.RAKIĆ MILICA
3. CICMIL GORICA
4. MILOSAVLJEVIĆ ANA
5. NIRVANA ĆUĆUZ
6. JAKŠIĆ MILAN
7. DENIĆ NADA
8. RIBICA SVETLANA
9. SAVKOV MIROSLAV
10. ŠILJKOVIĆ MILUN
11. ĆURČIN VLADIMIR
12. ARSENIJEVIĆ JELENA
13. MILADINOVIĆ PAVLE
14. RANĐELOVIĆ SNEŽANA
15. KARANOVIĆ RODOLJUB
16. MATEJIĆ VELIMIR
17. VELOVAN ZDRAVKO
18. BRKIĆ DANKO
19. JOVANOVIĆ-MARKOVIĆ MILICA
20. ATANACKOV VASA
21. VUKSANOVIĆ DANILO
22. ĆETKOVIĆ SLAVKO
23. ALEKSIĆ JASMINA
24. KOSTOV ILIJA
25. ĐORĐEVIĆ DARKO
26. MIPŠEVIĆ NEBOJŠA
27. ALAGIĆ MUJO
28. GUŽVIĆ JASMINA
29. ANĐELIĆ MARIJANA
30. VIDIĆ IVANA
31. ANĐELIĆ SLAVOMIR
32. MITROVIĆ DRAGOLJUB
33. ANTUNOVIĆ RISTO
34. KEZELE SNEŽANA
35. ARDAN SONJA
36. MIŠIĆ MILAN
37. LAZAREVIĆ DOBRIVOJE
38. MIRKOVIĆ MARINA
39. ŠOTRA RANKO
40. KIKIĆ ŽAKLINA
41. BJELANOVIĆ MILICA
42. BOGOSAVLJEVIĆ LJIBIŠA
43. JOCIĆ AZRA
44. VUKOVIĆ DANILO
45. ĐOKIĆ DUŠAN
46. COHA DRAGAN
47. ARSENOVIĆ JOVAN
48. KESIĆ ČEDOMIR
49. KOSTIĆ VESNA

SPAIN - ŠPANIJA

1. SAINZ SERRANO MANUEL
2. MIGUEL JIMENEZ’’ZENON’’
3. MANUEL CALVARRO

SWITZERLAND - ŠVAJCARSKA

1. TOGNOLA ALBERTO

TAILAND - TAJLAND

1. METHAPISIT SUWAN
2. TANTRAKUL TANIN

TURKEY - TURSKA

1. YILMAZ FEDAIL

UKRAINE - UKRAJINA

1. KRASNYK MIKHAILO
2. DANYLIV YAROSLAV
3. AJK PIERCC + TEE KHO
4. KOLYADINA IRINA

GREAT BRITAIN - VELIKA BRITANIJA

1. HORACK EL YAFI HANA
2. CLARKE PETE

 

Žiri za dodelu nagrada na drugom međunarodnom bijenalu EX LIBRIS 2006, je radio u sastavu

1. SVETLANA MLADENOV, istoričar umetnosti, Novi Sad
2. SAVA STEPANOV, likovni kritičar, Novi Sad
3. VESNA MARKOVIĆ, magistar slikarstva, ULUS,
4. NADA DENIĆ, magistar vajarstva, ULUS,
5. DEČOV PAL, magistar slikarstva, SULUV

Dana 02. 08. 2008. godine Žiri je odlučio da se nagrade dodele sledećim učesnicima izložbe.

I. GRAND PRIX Bijenala dodeljuje se

TOGNOLA ALBERTU iz Švajcarske

II. Ukupno 12 ravnopravnih DIPLOMA dodeljuju se:

1. Esteban Liliani iz Argentine,
2. Róžański Jerzy iz Poljske,
3. Milici Bjelanović iz Srbije,
4. Jovanu Arsenoviću iz Srbije,
5. Čengić Plamenku iz Hrvatske,
6. Károly-Zöld Gyöngyi iz Rumunije,
7. Velimiru Matejiću iz Srbije,
8. Ardan Sonji iz Srbije,
9. Antunović Risti iz Srbije,
10. Clarke Peteu iz Velike Britanije,
11. Čedomiru Kesiću iz Srbije
12. Vladimiru Tomiću iz SADa.